" پیش ثبت نام لاتاری 2026 " شروع شد. همین حالا با نرخ سال گذشته ثبت نام کنید.

چقدر طول میکشه تا جواب فرم 260 لاتاری بیاد؟

لایزرو
توسط لایزرو
تاریخ انتشار

اولین سوال برندگان لاتاری بعد از تکمیل و ارسال فرم DS260 این است که چه زمانی فرم ما بررسی میشه؟ یا اینکه چقدر طول میکشه تا جواب فرم 260 لاتاری بیاد؟

از آنجا که بعد از ارسال فرم DS260، شاید مدت زمان انتظار برای دریافت جواب، طولانی شود. تصمیم گرفتیم که در این مطلب، درباره مدت زمان انتظار بعد از تکمیل فرم DS260، توضیحاتی دهیم و مشکلات و ابهامات برندگان را برطرف کنیم.

سایت لایزرو یک دانش نامه مهاجرتی رایگان است که هدف از ایجاد آن افزایش آگاهی شما مخاطبین عزیز است. برای اینکه جواب تمام سوالات خود را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم که سایر مقالات سایت را نیز بخوانید.

مدت زمان انتظار برای گرفتن جواب فرم 260 لاتاری

وقتی که شما فرم DS260 برندگان لاتاری را تکمیل و ارسال می‌کنید، همان لحظه به آن فرم رسیدگی نمی‌شود. بلکه زمان مشخصی برای به جریان افتادن پرونده برندگان لاتاری وجود دارد. مرجع برگزارکننده لاتاری (KCC) در این زمان مشخص پرونده شما را به جریان می‌اندازد و در اولین کار، اطلاعات موجود در فرم DS260 شما بررسی شده و به یکی از سفارت های آمریکا ارسال می‌شود.

پس تا زمانی که پرونده برنده لاتاری به جریان نیافتاده است و یا اصطلاحا کیس نامبر برنده لاتاری کارنت نشده است، نباید منتظر دریافت جواب فرم 260 لاتاری باشید!

چه زمانی باید منتظر جواب باشید؟ وقتی که در ویزابولتن آمریکا اعلام شد که کیس نامبرتان کارنت شده ( پرونده تان به جریان افتاده است) ، در آن زمان باید منتظر دریافت جواب فرم یا همان نامه دعوت به مصاحبه لاتاری باشید. قبل از آن پرونده شما به جریان نیافتاده است و اصلا فرم شما بررسی نشده است.

برای خواندن مطالب بیشتر، می‌توانید مقاله نحوه چک کردن ویزا بولتن آمریکا و مقاله نامه دعوت به مصاحبه لاتاری چیست؟ را ببینید.

برندگان لاتاری در ماه می (اردیبهشت) متوجه می‌شوند که برنده لاتاری شده اند، تا ماه اکتبر (مهر ماه) پرونده هیچکدام از برندگان لاتاری به جریان نمی‌افتد. پس از زمان اعلام نتایج لاتاری تا حدود  4 ماه، اصلا نباید منتظر دریافت جواب یا نامه از طرف KCC یا سفارت باشید.

بعد از آنکه رسیدگی به پرونده برندگان لاتاری شروع شد، هر ماه و به ترتیب کیس نامبر، پرونده تعدادی از برندگان لاتاری به جریان می‌افتد و این موضوع در ویزا بولتن آمریکا اطلاع رسانی خواهد شد.

بسته به کیس نامبر شما، به جریان افتادن پرونده شما و در نتیجه دریافت جواب فرم 260 لاتاری نیز طول خواهد کشید. امکان دارد فقط 4 ماه منتظر باشید و امکان این نیز وجود دارد که به مدت 9 ماه یا بیشتر نیز منتظر بمانید.

این انتظار بسیار سخت است، ولی هیچ راهی برای سرعت بخشیدن به آن وجود ندارد. حتی اگر اولین نفر هم فرم DS260 خود را ثبت و ارسال کنید، باز هم تغییری در مدت انتظار شما وجود ندارد و حتما باید مدت زمان خاصی را تا به جریان افتادن پرونده خود صبر کنید.

نگرانی برندگان لاتاری از دیر شدن جواب فرم 260 لاتاری

مدت زیادی است که فرم DS260 خود را ارسال کرده‌اید، اما هیچ جواب یا نامه دعوت به مصاحبه لاتاری دریافت نکرده اید. همین باعث شده است که به شدت نگران شوید. آیا اشکالی در اطلاعات فرم شما وجود داشته است؟ آیا فرم شما دیده نشده است؟ آیا اطلاعات شما توسط مرجع برگزاری لاتاری دریافت شده است؟

وقتی که مدت زمان زیادی منتظر بمانید و متوجه شوید که سایر برندگان لاتاری به مصاحبه دعوت شده‌اند، همه این نگرانی ها و سوالات به ذهن شما حمله می‌کند و مدام از خود می‌پرسید که حالا باید چه کاری انجام دهید و چاره چیست؟

اجازه دهید خیال شما را راحت کنیم! اگر فرم DS260 خود را امضا و ارسال کرده‌اید، حتما اطلاعات شما به دست مرجع برگزارکننده لاتاری رسیده است. پس نگران دیده نشدن یا نرسیدن اطلاعات خود نباشید.

در مرحله دوم باید بدانید که دیر شدن دریافت جواب فرم 260 لاتاری، به معنی وجود اشکال در اطلاعات فرم شما نیست. برندگان لاتاری زیاد هستند. بررسی و به جریان افتادن پرونده آن‌ها به ترتیب کیس نامبر است.

در نتیجه امکان دارد که مدت کمی برای گرفتن جواب فرم 260 لاتاری منتظر بمانید و امکان این هم وجود دارد که نزدیک به یکسال در انتظار باشید. این موضوع یک روند طبیعی در هر سال است. حتی امکان این وجود دارد که کیس نامبر شما بالا باشد و پرونده شما اصلا به جریان نیافتد و هیچ جوابی دریافت نکنید.

توصیه می‌کنیم که برای آگاهی بیشتر، مقالات کیس نامبرهای بالا در لاتاری و مقاله زمانبندی انجام مراحل برندگان لاتاری را بخوانید، تا با جزییات بیشتر درباره این موضوع آشنا شوید.

چه کسی مسئول جواب فرم 260 لاتاری است؟

مرکز کنسولی کنتاکی یا KCC مرجع برگزار کننده لاتاری آمریکا و رسیدگی به پرونده برندگان لاتاری است. در نتیجه اطلاعات فرم 260 لاتاری به همین مرکز ارسال می‌شود. KCC وظیفه دارد که به ترتیب خاصی پرونده برندگان لاتاری را به جریان بیندازد و اطلاعات آن‌ها را برای رسیدگی به سفارت های آمریکا ارسال کند.

سفارت های آمریکا نیز وظیفه دارند که بعد از دریافت اطلاعات برندگان لاتاری از KCC، برای آن‌ها نامه دعوت به مصاحبه ارسال کنند. در نتیجه KCC اطلاعات فرم 260 را بررسی کرده و در اختیار سفارت می‌گذارد، اما این سفارت است که برای شما نامه دعوت به مصاحبه ارسال می‌کند.

در نتیجه می‌توانیم بگوییم که در نهایت این سفارت است که جواب شما را با ارسال نامه دعوت به مصاحبه می‌دهد.

سخن پایانی

مطالبی که در این مقاله گفته شد، برای تمام برندگان لاتاری که فرم DS260 خود را امضا و ارسال کرده‌اند و منتظر دریافت جواب آن هستند، مفید و کاربردی است.

اگر مدت زمان زیادی منتظر مانده اید و نگران تاخیر در گرفتن جواب فرم 260 لاتاری خود هستید، حتما این مقاله را بخوانید. با مطالعه این مقاله و افزایش آگاهی شما، نگرانی های شما رفع می‌شود و در دام افراد سودجو نیز نخواهید افتاد.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات کاملی درباره این موضوع در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه سوال بیشتری در رابطه با این موضوع دارید، آن را در قسمت نظرات از ما بپرسید. پاسخگوی شما هستیم.

دیگر مقالات مرتبط
نظرات