" پیش ثبت نام لاتاری 2026 " شروع شد. همین حالا با نرخ سال گذشته ثبت نام کنید.

برنده شدن و برندگان لاتاری: مزایا، معایب، اسامی و FAQ

لایزرو
توسط لایزرو
تاریخ انتشار
مقاله های مرتبط

برنده شدن در لاتاری، بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا است. در این مقاله درباره مزایای برندگان لاتاری صحبت می‌کنیم و دقیق توضیح می‌دهیم که امتیاز و جایزه اصلی برندگان لاتاری چیست.

لاتاری هم همانند هر روش مهاجرتی دیگر، در کنار مزایای فوق العاده، معایبی هم دارد. معایب لاتاری را کمتر موسسه مهاجرتی به شما خواهد گفت. ولی اینجا لایزرو است. سایت لایزرو یک دانش نامه مهاجرتی رایگان است و هدف از ایجاد آن، افزایش دانش مهاجرتی مخاطبان با ارائه اطلاعات صادقانه و به دور از بزرگنمایی است.

پس برای خواندن مفیدترین اطلاعات، تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در آخر این مطلب توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید اسامی و آمار برندگان لاتاری را مشاهده کنید و به سوالات متداول شما در مورد برندگان لاتاری پاسخ خواهیم داد.

مقاله های مرتبط

مزایا و امتیازات برنده شدن در لاتاری چیست؟

در اول مقاله هم گفتیم، برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا، بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا و زندگی همیشگی در این کشور است. اما چرا؟ در این قسمت قصد داریم چرایی این موضوع را توضیح دهیم و بگوییم که امتیازات و مزایای برندگان لاتاری دقیقا چیست.

لاتاری سریع ترین روش مهاجرت به آمریکا

یکی از ویژگی هایی که تمام متقاضیان مهاجرت به دنبال آن هستند، سریع بودن فرآیند مهاجرت است. مسلما هیچکس علاقه ندارد که چندین سال به دنبال کارهای مهاجرتی خود باشد و بلاتکلیف بماند.

همه متقاضیان مهاجرت دوست دارند که کارهای آنان در سریع ترین زمان ممکن پیش برود. خب، برندگان لاتاری این امتیاز را دارند! کل کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری در یک مدت چند ماهه انجام می‌شود و برندگان لاتاری در کمتر از یکسال پس از برنده شدن، می‌توانند وارد آمریکا شوند و برای همیشه در این کشور زندگی کنند.

این مدت زمان کمتر از یکسال، برای همه برندگان لاتاری یکسان است و اینطور نیست که برای کسی بیشتر طول بکشد. پس برنده لاتاری می‌تواند مطمئن باشد که در کمتر از یکسال یا به آمریکا می‌رسد یا شانس خود را از دست می‌دهد.

لاتاری ارزان ترین روش مهاجرت به آمریکا

توجه کنید که در این بخش، ارزان بودن به معنای رایگان بودن نیست. هر سال با برخی برندگان لاتاری روبرو می‌شویم که می‌پرسند، برنده لاتاری شدم، اما پول ندارم! آیا می‌توانم مهاجرت کنم؟

فرآیند مهاجرت با لاتاری، نسبت به تمام روش های دیگر مهاجرتی به آمریکا ارزان تر است. یعنی اگر بخواهید به آمریکا برسید، هیچ روشی ارزان تر از لاتاری پیدا نخواهید کرد. اما باید بدانید که برای مهاجرت با لاتاری نیز، به مقدار مشخصی پول نیاز دارید و به این معنا نیست که می‌توانید به صورت رایگان مهاجرت کنید.

کل هزینه رسیدن به آمریکا برای برندگان لاتاری ، حدود 1500 الی 2000 دلار خرج به دنبال دارد و جزییات این خرج ها را می‌توانید در مقاله هزینه برندگان لاتاری تا رسیدن به آمریکا، بخوانید.

لاتاری آسان ترین روش مهاجرت به آمریکا

هیچ روشی برای مهاجرت به آمریکا وجود ندارد که به اندازه لاتاری آسان باشد. برندگان لاتاری می‌توانند با مدرک تحصیلی حداقل دیپلم، بدون داشتن آشنا یا فامیل در آمریکا و بدون سرمایه گذاری، اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند و برای همیشه در این کشور زندگی کنند.

برندگان لاتاری برای رسیدن به آمریکا حتی نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی هم ندارند. چرا که حتی مصاحبه آن‌ها در سفارت آمریکا هم به زبان فارسی انجام می‌شود. در نتیجه برندگان لاتاری فقط با شانس خود موفق به مهاجرت می‌شوند و به هیچ شرایط خاص و ویژه ای نیاز ندارند!

گرفتن اقامت دائم آمریکا از همان لحظه ورود

ویزای لاتاری، از دسته ویزاهای مهاجرتی آمریکاست. بنابراین هنگامی که برندگان لاتاری با این ویزا وارد آمریکا شوند، کارت اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) دریافت می‌کنند و می‌توانند برای همیشه در این کشور زندگی کنند.

تمام مهاجرانی که گرین کارت آمریکا دارند،مقیم قانونی این کشور هستند و می‌توانند از امتیازات شهروندان آمریکایی استفاده کنند. بنابراین برندگان لاتاری در هر شهری که تمایل داشته باشند، می‌توانند زندگی کنند. محدودیتی هم برای کار در آمریکا، تحصیل، باز کردن حساب بانکی و... در این کشور ندارد.

گرفتن گرین کارت یک امتیاز بزرگ است، که برندگان لاتاری از همان لحظه ورود به آمریکا آن را دریافت می‌کنند. اگر بخواهید گرین کارت را از روش های دیگر دریافت کنید، یا نیاز به تخصص بسیار بالا دارید و یا اینکه باید سال های بسیار زیادی به این منظور تلاش کنید.

معایب لاتاری چیست؟

هیچ چیز بدون نقصی در این جهان وجود ندارد. در نتیجه هیچ روش یا راهی برای مهاجرت وجود ندارد که خالی از عیب یا مشکل باشد. لاتاری آمریکا نیز با وجود تمام امتیازها و مزایایی که برای آن گفتیم، دارای عیب ها و مشکلاتی است که هر کسی آن را به شما نمی‌گوید.

اما مقالات سایت لایزرو، همیشه در صادقانه ترین حالت ممکن نوشته می‌شود و در ادامه چند مورد از معایب لاتاری را بیان خواهیم کرد.

به ارائه گواهی تمکن مالی نیاز دارد

یکی از مدارک مورد نیاز برای برندگان لاتاری، ارائه گواهی تمکن مالی است. گواهی تمکن مالی، یک پرینت از حساب بانکی شماست که به زبان انگلیسی است و نشان می‌دهد در حساب شما چقدر پول وجود دارد.

برای افسر پرونده مهم است که شما به اندازه کافی پول داشته باشید و برای شروع زندگی در این کشور محتاج کمک های دولت آمریکا نباشید. البته برای فراهم کردن گواهی تمکن مالی لاتاری، راه های زیادی وجود دارد، اما باز هم برای برخی افراد، تهیه این مدرک امکان پذیر نیست و آن‌ها را به مشکل می‌اندازد.

برای خواندن جزییات بیشتر در این مورد، توصیه می‌کنیم که مقاله تمکن مالی لاتاری و نحوه تهیه آن را بخوانید.

سال مالی لاتاری و مدت محدود برای پیگیری پرونده

لاتاری آمریکا جز آن دسته از پرونده های مهاجرتی است که دارای سال مالی است. به این معنا که برندگان لاتاری باید حتما در مدت زمان مشخصی پرونده خود را به نتیجه رسانده و وارد آمریکا شوند. در غیر این صورت شانس آن‌ها از بین می‌رود و نمی‌توانند از مزایای برنده شدن خود استفاده کنند.

هر برنده لاتاری از لحظه برنده شدن، کمی بیشتر از یکسال فرصت دارد تا ویزای خود را دریافت کرده و وارد آمریکا شود. این زمان به هیچ وجه تمدید نمی‌شود. برندگانی که نتوانند پرونده خود را در این مدت زمان به نتیجه برسانند، در سال های بعد نمی‌توانند از شانس خود استفاده کنند.

این مدت زمان محدود، یکی از معایب اصلی لاتاری است. چرا که برخی افراد نمی‌توانند در این مدت کارهای گرفتن ویزا را انجام دهند و به همین دلیل شانس خود را از دست می‌دهند. اینکه شانس بزرگی مانند برنده شدن در لاتاری را از دست بدهید، شما را بسیار آزار خواهد داد.

برای اطلاع از زمانبندی های برنامه لاتاری، توصیه می‌کنیم که مقاله تقویم برندگان لاتاری از لحظه برنده شدن تا ویزا را بخوانید.

دعوت نشدن به مصاحبه لاتاری

یک واقعیت تلخ این است که در هر سال تعدادی از برنده های لاتاری، اصلا به مصاحبه ویزای لاتاری دعوت نمی‌شوند. در نتیجه اصلا شانسی برای گرفتن ویزا و ورود به آمریکا نخواهند داشت. این یک موقعیت تلخ است، چرا که یکسال منتظر خواهید بود و در نهایت به شدت ناامید می‌شوید.

چه کسانی به مصاحبه لاتاری دعوت نمی‌شوند و چرا این موضوع اتفاق می‌افتد؟ پاسخ به این سوال در چند خط امکان پذیر نیست. در نتیجه توصیه می‌کنیم که مقاله تکلیف کیس نامبرهای بالا در لاتاری را بخوانید.

عدم صدور ویزای لاتاری حتی پس از مصاحبه

دومین خبر تلخ نیز این است که برای برخی از برندگان لاتاری، حتی با وجود اینکه به مصاحبه رفته‌اند، باز هم ویزای لاتاری صادر نمی‌شود. بعد از مصاحبه لاتاری، برخی اوقات افسر پرونده ویزای شما را در همان لحظه صادر می‌کند و برخی اوقات نیز صدور ویزای شما با تاخیر چند ماهه انجام می‌شود.

دلیل تاخیر این است که از نظر افسر، پرونده شما نیاز به استعلام هایی دارد و افسر تا زمانی که نتیجه استعلام ها مشخص نشود، برای شما ویزا صادر نمی‌کند. نتیجه استعلام ها نیز با تاخیرهای چند ماهه می‌آید. در نتیجه گاهی اوقات سال مالی لاتاری تمام می‌شود و همین تاخیر باعث می‌شود که برنده لاتاری با وجود رفتن به مصاحبه، باز هم ویزا دریافت نکند.

هنگامی که مصاحبه سفارت می‌روید، هزینه هایی را برای سفر خارجی و هزینه مصاحبه پرداخت کرده‌اید. اگر ویزا نشوید، این هزینه ها نیز به ضررهای شما اضافه می‌شود و همین باعث ناراحتی بیشتر شما خواهد شد.

به برندگان لاتاری هیچگونه پول، خانه یا ماشین داده نمی‌شود

جایزه برنده لاتاری، گرفتن گرین کارت آمریکا و زندگی همیشگی در این کشور است. پس انتظار نداشته باشید که پس از ورود به آمریکا هیچگونه حمایت مالی از شما انجام شود. شما باید زندگی جدید خود را آمریکا را از صفر و با پول خودتان شروع کنید.

هیچگونه کمکی در زمینه پیدا کردن کار یا خانه به شما نخواهد شد. همه چیز بر عهده خودتان است. به دلیل تفاوت ارزش پول ایران و آمریکا، بیشتر برندگان لاتاری زندگی اولیه خود را با سختی های مالی آغاز می‌کنند و این یک حقیقت است.

اما بعد از چند ماه زندگی در آمریکا و پیدا کردن کار، این سختی ها کمتر خواهد شد و می‌توانید خود را با محیط جدید سازگار کنید. البته این معایب فقط برای لاتاری نیست. هر روش مهاجرتی که از شما حمایت مالی نشود، دارای چنین مشکلاتی است و باید از آن مطلع باشید.

اسامی و آمار برندگان لاتاری را از کجا ببینیم؟

نکته مهمی که باید بدانید این است که اسامی برندگان لاتاری در هیچ جا منتشر نمی‌شود. تمام افرادی که در لاتاری شرکت کرده اند، باید به سایت اعلام نتیجه لاتاری مراجعه کرده و نتیجه خود را بررسی کنند.

آمار برندگان لاتاری هم چند سال بعد و در سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر می‌شود. بنابراین هیچوقت آمار جدیدی از برندگان هر سال وجود ندارد و چیزی که در سایت های غیر رسمی می‌بینید، صرفا یک پیش بینی یا حدس است.

در نتیجه به دنبال لیست اسامی برندگان لاتاری یا آمار آن ها نباشید. هیچ مرجع رسمی این اطلاعات را منتشر نمی‌کند! آمار رسمی معمولا چند سال بعد و فقط به شکل عددی منتشر می‌شود. باز هم هیچ اسم و مشخصاتی از برندگان لاتاری مشخص نیست.

سوالات متداول

سوال: آیا امکان دارد که اصلا به مصاحبه لاتاری دعوت نشوم؟

پاسخ: بله. در هر سال تعدادی از برندگان لاتاری اصلا به مصاحبه دعوت نمی‌شوند و یا اصطلاحا پرونده آن‌ها کارنت نمی‌شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که در هر سال تمام برندگان لاتاری به مصاحبه سفارت دعوت شوند.

سوال: آیا تمام برندگان لاتاری می‌توانند وارد آمریکا شوند؟

پاسخ: خیر. برخی از برندگان لاتاری به دلایل مختلف نمی‌توانند ویزا دریافت کنند.برنده شدن در لاتاری تضمینی برای دریافت ویزا نیست. برای ورود به آمریکا باید ویزا دریافت کنید.

سوال:آیا بدون پول می‌توان با لاتاری مهاجرت کرد؟

پاسخ: خیر. مهاجرت با لاتاری رایگان نیست. حتی مهاجرت با لاتاری نیز به میزان مشخصی پول نیاز دارد.

سوال:مهلت برندگان لاتاری برای ورود به آمریکا چقدر است؟

پاسخ:‌ برندگان لاتاری کمی بیشتر از یکسال مهلت دارند که ویزا دریافت کنند و وارد آمریکا شوند. این مدت زمان قابل تمدید نیست.

سخن پایانی

لاتاری گرین کارت، با اینکه یک روش فوق العاده و پر از امتیاز برای مهاجرت به آمریکاست، اما معایبی هم دارد. در این مقاله لاتاری را هم از دیدگاه امتیازات و ویژگی های آن و هم از دیدگاه نکات منفی و معایب بررسی کردیم.

آنچه در این بررسی خواهید دید، یک نگاه کاملا بی طرفانه است که به برندگان لاتاری در تصمیم گیری بهتر برای آینده کمک خواهد کرد. امیدواریم بتوانید از مطالب گفته شده به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

دیگر مقالات مرتبط
نظرات