" پیش ثبت نام لاتاری 2026 " شروع شد. همین حالا با نرخ سال گذشته ثبت نام کنید.

میزان تمکن مالی برای لاتاری چقدر است؟ (بروزرسانی شد)

لایزرو
توسط لایزرو
تاریخ انتشار
مقاله های مرتبط

داشتن تمکن مالی در لاتاری از مهم ترین موارد برای هر برنده لاتاری است، در جلسه مصاحبه لاتاری افسر کنسولی مدرکی دال بر اینکه شما توانایی مالی برای زندگی در آمریکا را دارید از شما خواهد خواست. البته این مورد نیاز به نگرانی نیست زیرا میزان تمکن مالی در لاتاری از سایر روش های مهاجرت به آمریکا کمتر است.

تمکن مالی لاتاری از جمله مواردی است که در وب سایت های مهاجرتی درج نمی‌شود تا در جلسه مشاوره به این این سوال پاسخ داده شود. رویکرد لایزرو بر این اساس استوار است تا هر آنچه که به افزایش آگاهی متقاضی منجر می‌شود را بازگو کند بر همین اساس تمکن مالی برای لاتاری آمریکا را در یک جدول در ادامه مقاله قرار داده ایم. 

لایزرو یک مرجع رایگان و کامل برای ارائه اطلاعات مهاجرتی است. هدف ما بالا بردن سطح آگاهی و آشنا کردن شما با مسائل مهاجرتی است. برای کسب اطلاعات مورد نیاز تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و سوالات خود را در قسمت نظرات مقاله از ما بپرسید. پاسخگوی شما هستیم!

میزان تمکن مالی برای لاتاری 25 درصد بالاتر از خط فقر سالانه دولت آمریکا تعیین می‌شود. میزان تمکن مالی در سال 2024 برای هر فرد 18225 دلار تعیین شده است.
میزان تمکن مالی برای لاتاری 25 درصد بالاتر از خط فقر سالانه دولت آمریکا تعیین می‌شود. میزان تمکن مالی در سال 2024 برای هر فرد 18225 دلار تعیین شده است.
مقاله های مرتبط

تمکن مالی لاتاری بر چه اساس تعیین می‌شود؟

تمکن مالی برنده لاتاری بر اساس شاخص خط فقر در کشور آمریکا محاسبه می‌شود، از آنجا که خط فقر در هر سال تغییر می‌کند لازم است تا از طریق نهاد ها یا موسسات رسمی آمریکا میزان خط فقر هر ساله ایالات متحده را بررسی کنید. شاخص خط فقر در آمریکا به نسبت تعداد اعضای یک خانواده متفاوت است.

به طور معمول میزان تمکن مالی یک برنده لاتاری، بایستی معادل 125% از مقدار خط فقر آمریکا باشد. این بدان معنی است که یک برنده لاتاری بایستی اثبات کند میزان ثروت یا دارایی اون از خط فقر آمریکا 25 درصد بالاتر است.

مقدار تمکن مالی برندگان لاتاری

برخی سفارت های آمریکا از برندگان لاتاری گواهی تمکن مالی می‌خواهند. افسر سفارت با دریافت تمکن مالی، مطمئن می‌شود که برنده لاتاری برای شروع زندگی در آمریکا به اندازه کافی پول دارد و سربار دولت آمریکا نخواهد شد.

برای گرفتن گواهی تمکن مالی، فقط به اندازه کافی پول در حساب بانکی خود واریز کنید و از بانکتان گواهی تمکن مالی دریافت کنید. نگران نباشید! نیاز نیست که این پول را خرج کنید، فقط کافی است این پول در حسابتان باشد.

در ادامه می‌توانید جدول تمکن مالی برندگان لاتاری را مشاهده کنید. برای خواندن نکات بیشتر در مورد این موضوع، می‌توانید راهنمای کامل تمکن مالی برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

تعداد اعضای خانواده

میزان تمکن مالی به دلار

1 نفر

18225

2 نفر

24650

3 نفر

31075

4 نفر

37500

5 نفر

43925

6 نفر

50350

7 نفر

56775

8 نفر

63200

 

به ازای هر عضو بیشتر، 6425 دلار به مبلغ قبلی اضافه می‌شود.

ارائه تمکن مالی الزامی است؟

داشتن تمکن مالی برای هر برنده لاتاری الزامی است، در هر سه سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات برگه تمکن مالی از شما درخواست می‌شود. به طور معمول افسر پرونده در زمان مصاحبه در سفارت تمکن مالی را از شما درخواست می‌کند اما ممکن است این مدرک ار از شما نخواهند. بهتر است تمکن مالی را همراه خود داشته باشید.

در انواع روش های مهاجرتی، راه های متنوعی برای اثبات تمکن مالی وجود دارد; مثلا در روش توریستی شما با ارائه سند ملک، سند ماشین، گردش حساب، گواهی طلا و غیره می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید اما برای اثبات تمکن مالی لاتاری هیچ کدام از اینها قایل قبول نیست.

چگونه تمکن مالی برای لاتاری را اثبات کنیم؟

در انواع روش های مهاجرتی، راه های متنوعی برای اثبات تمکن مالی وجود دارد; مثلا در روش توریستی شما با ارائه سند ملک، سند ماشین، گردش حساب، گواهی طلا و غیره می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید اما برای اثبات تمکن مالی لاتاری هیچ کدام از اینها قایل قبول نیست.

برای اثبات تمکن مالی لاتاری بایستی حتما از بانکی که در آن حساب دارید گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی دریافت کرده و آن را به سفارت ارائه کنید. در اثبات تمکن مالی لاتاری نام بانکی که در آن حساب دارید و نوع حساب ( ارزی یا ریالی ) مهم نیست، 

تفاوت دیگری که اثبات تمکن مالی لاتاری با سایر روش های مهاجرتی دارد این است که، پول حتما در حساب برنده لاتاری باشید یعنی برگه صورتحساب بانکی بایستی گواهی دهد که حساب بانکی شخص برنده لاتاری میزان لازم تمکن مالی را دارد. در 

چگونه از بانک تمکن مالی لاتاری دریافت کنیم؟

همانطور که در پاراگراف قبلی بیان شد، نوع حساب ریالی یا ریالی در دریافت تمکن مالی لاتاری مهم نیست، تنها لازم است که میزان کافی پول در حساب شما باید تا بانک برای شما تمکن مالی صادر کند. میزان پول کافی برای تمکن لاتاری را در جدول قبلی شرح داده ایم.

برای درخواست گواهی تمکن مالی از بانک، لطفاً به شعبه بانک خود مراجعه کرده و درخواست صدور گواهی تمکن مالی را ارائه دهید. بانک مراحل این فرآیند را در زمانی کوتاه انجام می‌دهد و گواهی تمکن مالی شما را به زبان انگلیسی صادر می‌کند، در این گواهی میزان موجودی حساب شما به دلار ذکر می‌شود.

بیشتر بدانید: چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند؟

نرخ دلاری که برای تمکن مالی محاسبه می‌شود چیست؟

در ایران چندین نرخ برای دلار وجود دارد به همین خاطر برای برخی از متقاضیان همیشه این سوال پیش می‌آید که بانک های ایران مقدار تمکن مالی را بر مبنای کدام نرخ دلار گزارش می‌کنند؟

معمولا بانک های نرخ دلار را بر مبنای نرخ دلار نیمایی اعلام می‌کنند ولی بعضی از بانک ها از نرخ دلار آزاد برای ارائه تمکن مالی استفاده می‌کنند. پیشنهاد ما به شما این است که است تا در این مورد با شعبه بانک خود صحبت کنید.

تمکن مالی کدام بانک ها مورد تایید است؟

در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا تفاوتی بین بانک ها وجود ندارد یعنی بانک شما چه خصوصی باشد و یا دولتی تفاوت در اصل موضوع ندارد و هر دو مورد قبول هستند. حتی اگر بانک شما در لیست تحریم های دولت آمریکا باشد می‌تواند از آن بانک گواهی تمکن مالی دریافت کنید.

آیا اثبات منشا درآمدی در تمکن مالی لاتاری لازم است؟

در بعضی از روش های مهاجرتی، ممکن است افسر پرونده در جلسه مصاحبه منشا درآمدی شما را جویا شود. این سوال زمانی پرسیده می‌شود که افسر پرونده تناسب میزان سرمایه با سن شما را درک نکند. به طور مثال یک فرد 25 ساله را در نظر بگیرید که مبلغ بالایی در حساب خود پول داشته باشد، به طبع این مورد برای همه شک برانگیز خواهد بود.

خوشبختانه در تمکن مالی لاتاری، این سوال یا این مورد جایی ندارد و شما نیاز ندارید که منشا پول یا درآمد خود را اثبات کنید. حتی تناسب سن و میزان دارایی شما نیز اهمیت در پرونده ندارد. در صورت هرگونه سوال با کارشناسان لایزرو در ارتباط باشید.

در صورت نداشتن تمکن مالی برای لاتاری، چه کار کنیم؟

در مواردی هم پیش می‌آید که برنده لاتاری امکان اثبات تمکن مالی لاتاری به میزان 20 درصد بالاتر از خط فقر آمریکا را نداشته باشد. در این شرایط آخرین راه برای برنده لاتاری این است که بتواند یک اسپانسر در کشور آمریکا داشته باشد.

ویژگی هایی که یک اسپانسر بایستی داشته باشد اعم از موارد زیر است:

  • اسپانسر باید به عنوان یک شهروند آمریکا شناخته شود.
  • به عبارت دیگر، او باید تأیید کند که ایشان دارای شهروندی آمریکا است. همچنین، اسپانسر موظف است گواهی‌نامه‌ای ارائه دهد که نشان دهد ایشان قادر به تأمین هزینه‌های زندگی فرد مهاجر و خانواده ایشان به صورت سالانه می‌باشند. در واقع، افراد اسپانسر باید تضمین مالی را برای پوشش مخارج زندگی خود، فرد مهاجر و اعضای خانواده‌اش ارائه کنند و این گواهی‌نامه باید به دولت آمریکا ارائه شود.
  • این اسپانسر می‌تواند یک دوست یا یکی از اعضای خانواده شما باشد، مشروط بر اینکه ایشان قبلاً شهروندی آمریکا را به دست آورده باشند.

بیشتر بدانید: بعد از قبولی در لاتاری چه کنیم؟

سوالات متداول

سوال: منابع درآمدی برای اثبات تمکن مالی چیست؟

پاسخ: منابع درآمدی می‌تواند شامل حقوق و دستمزد شغلی، درآمد از کسب و کار، درآمد سرمایه‌گذاری و سایر منابع مالی می‌شود.

سوال: نحوه اثبات تمکن مالی لاتاری چگونه است؟

پاسخ: تنها راه اثبات تمکن مالی برای لاتاری، دریافت برگه صورتحساب بانکی، به زبان انگلیسی است.

سوال: آیا سکونت قبلی در آمریکا در تمکن مالی تاثیر دارد؟

پاسخ: اگر قبلاً در آمریکا سکونت داشته‌اید، جزئیاتی درباره وضعیت مالی خود در آن دوره نیز ممکن است مورد بررسی قرار گیرد.

سوال: داشتن افراد تحت تکفل تاثیری در افزایش تمکن مالی دارد؟

پاسخ: اگر افراد دیگری را تحت تکفل دارید، مسئولیت‌ها و هزینه‌های مرتبط با آنان در تمکن مالی درنظر گرفته می‌شود.

سوال: میزان دوره تأییدیه‌های مالی برای چه مدت است؟

پاسخ: باید بتوانید تمکن مالی خود را برای مدت زمان معینی، به عنوان نمونه یکسال، ارائه دهید.

سخن پایانی

ارائه تمکن مالی برای لاتاری از جمله موارد و مدارک مهم و ضروری در پرونده برنده لاتاری است، همانطور که در متن مقاله بیان شد ممکن است تمکن مالی از شما خواسته نشود، این مورد به ندرت پیش خواهد آمد زیرا یکی از شروط مهاجرت از طریق لاتاری ارائه تمکن مالی است بنابراین حتما برگه تمکن مالی را در زمان مصاحبه لاتاری همراه خود داشته باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق بخش نظرات همین پست آن را با ما درمیان بگذارید، کارشناسان لایزرو در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سوال شما را خواهند داد.

دیگر مقالات مرتبط
نظرات