ویزا بولتن: چطور و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

لایزرو
توسط لایزرو
تاریخ انتشار

ویزا بولتن چست و چطور از آن استفاده کنیم؟ این سوال اغلب کسانی است که برای ویزای آمریکا اقدام کرده اند و پرونده های آنها در انتظار یا درحال اجراست; اغلب این افراد حداقل یکبار کلمه ویزا بولتن به گوششان خورده است.

بولتن یک مجله پکیج شده درون سازمانی است که از طریق آن مطالب مشخص و طبقه بندی شده ای، منتشر می‌شود. این مطالب می‌تواند از هر موضوعی باشد و به شکل گسترده در درون سازمان و یا بیرون سازمان منتشر شود. البته بولتن‌ها بیشتر جنبه های خبری، اطلاع رسانی، آموزشی و اوقات فراغت را در بر می‌گیرد.

اصطلاحا به پرونده هایی که به جریان می‌افتند کارنت شدن پرونده گفته می‌شود. تشخیص اینکه بدانیم آیا پرونده ما به جریان افتاده (کارنت شدن) یا نه، از طریق ویزا بولتن صورت می‌گیرد. ویزا بولتن اطلاعیه یا ماهنامه ای است که از طرف کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا منتشر می‌شود. این اطلاعیه ها معمولا در هفته دوم یا سوم هر ماه میلادی منتشر می‌شود، در این اطلاعیه ها کیس نامبرهای کارنت شده قرار داده می‌شود.

از طریق این لینک https://travel.state.gov می‌توانید ویزا بولتن های منتشر شده در هر ماه را مشاهده کنید. در این اطلاعیه ها تمام موارد از قبیل ویزا بولتن لاتاری، ویزا بولتن خانوداگی، ویزا بولتن F4 و غیره قرار می‌گیرد.

لایزرو موسسه مهاجرتی نیست بلکه یک پایگاه، دانش مهاجرتی است که با هدف افزایش آگاهی کسانی که قصد مهاجرت دارند ایجاد شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با چگونگی استفاده از ویزا بولتن آشنا سازیم. در صورت داشتن هر گونه سوال آن را از طریق نظرات با ما درمیان بگذارید.

ویزا بولتن

درباره بولتن آشنا شدیم اما می‌خواهیم بدانیم ویزا بولتن چیست؟ بولتن‌ها در هر موضوعی می‌تواند منتشر شود، همانطور که مشخص است ویزا بولتن صرفا در مورد ویزا منتشر می‌شود. رویه وزارت امور خارجه آمریکا در جهت اطلاع رسانی برای ویزا، انتشار بولتن است.

ویزا بولتن لاتاری

همانطور که توضیح دادیم کشور آمریکا برای اطلاع رسانی کیس نامبر‌های کارنت شده از طریق بولتن اقدام به این کار می‌کند. در بولتن‌های ویزا انواع ویزا ها پوشش داده می‌شود. یکی از پرتقاضا ترین نوع ویزا، ویزای لاتاری است; در هر ماه کیس نامبر های کارنت شده لاتاری در ویزا بولتن لاتاری مشخص می‌شود، در صورتی که ویزا بولتن را از دست بدهید ویزا را از دست داده اید; توصیه ما به تمام برنده های لاتاری این است که در هفته های دوم هر ماه میلادی، منتظر ویزا بولتن لاتاری باشند تا شانس دریافت ویزا خود را از دست ندهند. ویزا بولتن لاتاری ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را می‌توانید در سایت وزارت امور خارجه آمریکا مشاهده کنید.

آخرین اخبار ویزا بولتن

اخبار ویزا بولتنخرین اخبار ویزا بولتن) را می‌توانید از طریق سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا دنبال کنید. جهت مشاهده ویزا بولتن های سال مالی جدید و گذشته به لینک https://travel.state.gov مراجعه کنید و در قسمت Fiscal Year (سال مالی) ویزا بولتن سال و ماه های قبلی را مشاهده کنید. ما در لایزرو سعی می‌کنیم آخرین اخبار ویزا بولتن لاتاری، ویزا بولتن F4 و غیره را برای کاربران فراهم کنیم و فایل PDF منتشره شده Visa Bulletin را در سایت قرار بدهیم.

دیگر مقالات مرتبط
نظرات